logo

Gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim

Dzień Samorządności

 Dzień Samorządności w kamienieckim gimnazjum

1

     21.03.2017 r. w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny stał się zarówno Dniem Samorządności. Organizacją niecodziennych lekcji zajął się  Samorząd Uczniowski pod kierunkiem  opiekuna - pani Zuzanny Ruty .  Wybrani uczniowie klas trzecich wcielili się w role nauczycieli gimnazjum. O godzinie 8.00 odbył się apel, podczas którego pani dyrektor Urszula Marszałek przekazała Klucz Władzy Uczniowskiej przewodniczącemu naszego gimnazjum - Michałowi Ziomkowi.

Uczniowie zastępujący nauczycieli otrzymali także identyfikatory z imionami i nazwiskami  pedagogów, za których  prowadzili pieczołowicie przygotowane lekcje.

 

 

 Podczas czwartej i piątej godziny lekcyjnej odbył się Turniej Piłki Nożnej i Siatkowej „Wiosna 2017”. W turnieju wzięły udział 4 drużyny walczące w meczach w następujących dyscyplinach : piłka nożna i piłka siatkowa. Drużyny biorące udział w turnieju zostały wyłonione we wcześniej rozegranych meczach eliminacyjnych. Dziewczęta występowały w meczach siatkówki, natomiast chłopcy w meczach piłki nożnej. W każdej z dyscyplin rozegrano po dwa mecze: mecz o trzecie miejsce oraz finał. Wszyscy uczestnicy zażarcie walczyli o jak najlepszy rezultat. 

 

      Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Anna i Piotr Jabłońscy oraz Iwona Kulińska –Pietrzak.  Dziewczęta z klasy 2a i 1b rywalizowały o 3 miejsce w  meczu piłki siatkowej. Natomiast uczestniczki z klas trzecich walczyły o I miejsce. Finalnie klasa 3b zdobyła I miejsce, klasa 3a - II miejsce, a klasa 2a - III miejsce . Chłopcy z klasy 3a walczyli z drużyną z klasy 1a o III miejsce  w turnieju piłki nożnej. Klasa 3b rywalizowała z klasą 2a o I miejsce.  Wynik końcowy przedstawia się następująco: I miejsce zdobyła klasa 3b, II miejsce - klasa 2a, a  III miejsce - klasa 3a

Pierwszy Dzień Wiosny w gimnazjum spodobał się uczniom i nauczycielom, który został przez nich oceniony jako  udany i pełen wrażeń, wzbudzał mnóstwo emocji .

Wszyscy zwycięscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy  z rąk pani dyrektor gimnazjum.

 

 

Copyright © 2018 Gimkam. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.