logo

Projekt "Krokus"

 Projekt  ,,Krokus”  w naszej szkole.

W roku szkolnym 2014/2015 uczniowie gimnazjum z klas 2 i 3 biorą udział w projekcie „ Krokus”, który ma na celu uświadomienie historii zagłady Żydów w czasie II wojny światowej. Jednym z działań naszego projektu było zorganizowanie wycieczki do Oświęcimia, ponieważ  niedługo odbędą się obchody 70 rocznicy wyzwolenia obozu – 27 stycznia 2015r.

Dnia 20 listopada 2014r.  grupa uczniów z naszej szkoły na wycieczkę do Oświęcimia, którą zorganizowaliśmy razem z panią M. Wrońską. Odbyliśmy tam ciekawą i nietypową lekcję historii na temat holokaustu. Z wielkim przejęciem i zainteresowaniem przemierzaliśmy miejsca, gdzie niegdyś ginęli ludzie różnych narodowości i wyznań. Zamordowano tam bardzo wielu niewinnych ludzi, największą grupę ofiar stanowili Żydzi. Z zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika i oglądaliśmy ekspozycje w obozie Auschwitz-Birkenau. Poznanie historii obozu poprzez obejrzenie obiektu zagłady i filmu dokumentalnego wzbudziło w nas wiele emocji i zmusiło do refleksji. Pod „ścianą śmierci” zapaliliśmy znicze, aby upamiętnić wszystkich, którzy zginęli w obozie zagłady.                

 Po zwiedzeniu obozu Auschwitz- Birkenau udaliśmy się na krótką wizytę do Wadowic.

27 listopada trochę z opóźnieniem, ale z wielkim zapałem sadziliśmy krokusy, które mają upamiętnić pomordowane żydowskie dzieci.

                                                                                GRUPA PROJEKTOWA :

                                                        Koordynator Małgorzata Wrońska

                                                                        CZŁONKOWIE :

                                                            Martyna Makowiecka

        Dominika Pastuszka

Aleksandra Kłyniuk

Wiktoria Grunwald

Weronika Drobny

Kinga Paździor

Magda Przybylska

Radosław Panek 

Copyright © 2018 Gimkam. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.