logo

DZIEŃ DZIECKA, DZIEŃ PROJEKTÓW

       Dzień 1 czerwca jest Międzynarodowym Dniem Dziecka, dlatego część tego dnia należała do uczniów. Podczas lekcji młodzież z klas II przedstawiła projekty edukacyjne. Przygotowywali je z wybranym nauczycielem na interesujący ich temat w kilkuosobowych grupach.

 Wyświetlone zostały prezentacje dotyczące  różnorodnych spraw, które w ostatnim czasie są coraz bardziej popularne wśród gimnazjalistów.  Jedna z grup przygotowała prezentację zatytułowaną „Najciekawsze miejsca w Londynie”. Dziewczęta starały się przybliżyć stolicę Anglii oraz zachęcić do jej odwiedzenia. Przedstawiły wszystkie miejsca, które trzeba koniecznie zobaczyć będąc w mieście czerwonych autobusów! Całość uświetnił pokaz modelu Big Bena wykonany z ogromną dokładnością. Kolejne dwie grupy skupiły się na rzeczach związanych z odżywianiem. Pierwsza projekcja dotyczyła zdrowego odżywiania, była małym przypomnieniem, jak ważne jest racjonalne żywienie. Dalsza część prezentacji dotyczyła choroby związanej z tematem przewodnim, czyli odżywianiem. Anoreksja, bulimia… są to poważne zaburzenia, które dotykają wiele osób (zazwyczaj dziewcząt).

Drugi temat, którym wnikliwie zajęli się gimnazjaliści, to odżywki dla sportowców. Mimo, że wiele się o nich mówi, tak naprawdę niewiele wiemy o nich. Chłopcy stanęli na wysokości zadania i przybliżyli wszystkim  rówieśnikom to, czym są sterydy i jakie są konsekwencje ich zażywania. Sport jest popularnym tematem do rozmów na szkolnym korytarzu, a coraz częściej omawiane są strategie, osiągnięcia i statystyki w e-sporcie. Jest to nic innego jak gry. W dobie komputerów i telefonów piłka nożna musi ustąpić miejsce grom takim jak CS go czy LOL. W ostatnich latach coraz większym uznaniem cieszą się mistrzostwa w takich grach. E-sportowych kibiców nie brakuje również w kamienieckim gimnazjum! Konkurencją dla oglądania takich zmagań i spędzania czasu trochę inaczej może być gotowanie lub pieczenie, np. ciasta, aby zachwycić babcie lub znajomych! Tutaj powstaje pytanie: jak to zrobić? To proste! Kolejna drużyna projektowa przygotowała odpowiedz na pytanie: Jak upiec ciasto drożdżowe?. Teraz już każdy uczeń wie, jak tego dokonać, co się dzieje z drożdżami pod wpływem cukru. Po otrzymaniu instrukcji, jak zrobić pyszną drożdżówkę, przyszedł czas na degustacje. Rozdane zostało ciasto, każdy mógł sam sprawdzić, czy jest to „idealne ciasto drożdżowe”. "Od papieru do modelu" to temat projektu, na którym uczniowie przedstawili własciwości i zastosowanie papieru, pokzali wykonany przez siebie papier czerpany i prace wykonane róznymi ciekawymi technikami z papieroplastyki i makietę naszego gimnazjum. Ostatnia grupa wybrała rzecz ciesząca się coraz większym zainteresowaniem – Gap year. Wskazuje to na to, że interesują się tym, co dzieje się dookoła nich. Ten tajemniczy termin odnosi się do okresu (to niekoniecznie musi być rok), w którym ludzie decydują się na prace w wolontariacie za granicą. Pomoc innym, za którą nie otrzymujemy żadnego wynagrodzenia finansowego niesie za sobą wiele innych  korzyści. Kto wie – może za kilka lat jeden lub nawet kilkoro absolwentów Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim wyjedzie z ojczyzny pomagać innym czyniąc rzeczy małe o wielkim znaczeniu? Podsumowując, wszystkie projekty były ciekawe, mogły być powodem do refleksji nad zainteresowaniami! Przedstawienie projektów w naszej szkole jest już tradycją.

 

 

Copyright © 2018 Gimkam. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.