logo

Wydarzenia sportowe

Finał Krajowy Turnieju Wiedzy o BRD

 GIMNAZJALIŚCI Z KAMIENIECKIEGO GIMNAZJUM NA MISTRZOSTWACH POLSKI  

W  TURNIEJU WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM!

        W dniach od 06.06-08.06.2016r w miejscowościach Izbicko-Krośnica (woj. opolskie) odbył się Finał Krajowy Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Województwo dolnośląskie reprezentowali uczniowie z Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim. Drużyna w składzie: Mateusz Wrześniewski, Dominik Kwiatkowski, Jakub Nowak przygotowani przez Annę i Piotra Jabłońskich przeszli kolejne etapy eliminacji, wygrywając finał powiatowy, strefowy i wojewódzki. Dzięki pomocy finansowej Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu  nasi uczniowie mogli wyjechać  na finał krajowy.

Czytaj więcej: Finał Krajowy Turnieju Wiedzy o BRD

Biegi przełajowe

Mistrzyni, Wicemistrzyni i II Wicemistrz w Biegach Przełajowych 2016

Dnia 20.05.2016r. zgodnie z tradycją, Gimnazjum Publiczne im. Jana Kusocińskiego zorganizowało zawody sportowe z okazji dni swojego patrona. Dzień wcześniej uczniowie z tamtejszego gimnazjum wraz z rodzicami wspólnie bili rekord biegu na 10 km, na pamiątkę zdobycia przez Janusza Kusocińskiego złotego medalu olimpijskiego z Los Angeles na 10 000m. Na starcie nie zabrakło wielu szkół z różnych kategorii wiekowych; podstawówek i gimnazjów. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna w składzie:

Dziewczęta:

1. Bierut Karolina

2. Chmielewska Milena

3. Grodecka Katarzyna

4. Kargol Karolina

5. Wojtas Klaudia

Chłopcy:

1. Galik Przemysław

2. Herbut Wiktor

3. Kurtyka Łukasz

4. Makuch Mateusz

5. Nowak Wojciech

Każdy z zawodników miał do pokonania ok. 1000m. Trasa była bardzo trudna i wymagająca, ponieważ zawierała wiele stromych podbiegów. Ostatecznie mistrzynią powiatu została Milena Chmielewska z klasy 3a, a wicemistrzynią Karolina Bierut z kl. 1a. W kategorii chłopców drugim wicemistrzem powiatu został Wojciech Nowak z kl. 3b. Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów! :)

                                                                                                   MCH

Copyright © 2018 Gimkam. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.