logo

MISTRZOSTWA POLSKI W TURNIEJU BRD

GIMNAZJALIŚCI Z KAMIENIECKIEGO GIMNAZJUM PO RAZ SZÓSTY

NA MISTRZOSTWACH POLSKI  W  TURNIEJU BRD !

18

W dniach od 11.06 -14.06.2017r. w miejscowości Nidzica (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się 40 Finał Krajowy Turnieju Wiedzy  o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Główni organizatorzy konkursu to: Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Ministerstwo Edukacji Narodowej, Prezes Polskiego Związku Motorowego, Komenda Główna Policji. Patronat honorowy nad turniejem objęli: Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Wojewoda Warmińsko-Mazurski. województwo dolnośląskie reprezentowali uczniowie z Gimnazjum Publicznego im. Adama Mickiewicza w Kamieńcu Ząbkowickim oraz Szkoła Podstawowa w Lipie. Drużyna  gimnazjum w składzie: Mateusz Wrześniewski, Dominik Kwiatkowski, Jakub Nowak, przygotowani przez Annę i Piotra Jabłońskich, wcześniej przeszli kolejne etapy eliminacji, wygrywając finał powiatowy, strefowy i wojewódzki. Dzięki pomocy Wójta Gminy Marcina Czernieca, Wiesława Bogusa oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu i Legnicy, nasi uczniowie mogli wyjechać  na finał krajowy.

Na Mistrzostwach Polski gimnazjaliści rywalizowali z najlepszymi drużynami spośród 16 województw w takich konkurencjach jak: pierwsza pomoc przedmedyczna, testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego i skrzyżowania, jazda na torze sprawnościowym i po miasteczku ruchu drogowego. Gimnazjaliści z Kamieńca Ząbkowickiego zajęli zaszczytne - X miejsce. Z powodzeniem konkurowali z wielokrotnymi uczestnikami krajowego finału

Turniej był wielką atrakcją dla uczestników, ponieważ oprócz rywalizacji w zawodach przygotowano dużo dodatkowych atrakcji takich jak: pokaz walk rycerskich, zwiedzanie zamku w Nidzicy, spotkanie  z przedstawicielami sportów motoryzacyjnych, pokaz symulatora dachowania, wystawa starych samochodów, zwiedzanie Muzeum Bitwy pod Grunwaldem i Planetarium oraz starówki Olsztyna.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

apj

 

 

 

Copyright © 2018 Gimkam. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.